Vladimíra Hrdlička Lupínek

Majitelka a ředitelka Centra Lupínek

Vždy je nejtěžší hovořit o sobě, ohodnotit se. Zůstanu pouze u představení, hodnocení dostaneme od Vás a Vašich dětí.

Aktivně, profesionálně se věnuji dětem od svých patnácti let. Měla jsem tu možnost vyzkoušet si mnoho pedagogických směrů v různých zařízení, které se velmi lišily svým nastavením a prostředím. Působila jsem ve státním, neziskovém i komerčním sektoru. Vyzkoušela jsem si různé pozice v pracovním kolektivu, jak vedoucí post, tak být rovnocennou kolegyní další paní učitelky. Každé zmíněné zařízení předškolního věku bylo velmi specifické a mnohdy v silném kontrastu. Působením v různých sociálních sférách, mě velmi obohatilo. Měla jsem možnost učit se a nacházet svůj vlastní směr.

Směr, ve kterém jsme se s ostatními členy personálu potkali. Jsme na jedné lodi, jen já mám tu možnost, že držím kormidlo. Na otázku: „ A podle čeho jedeš?“ lehce se usměju a odpovím: „ Podle sebe“ a tím nechci působit nabubřele, ale máme střední proud. Střední proud, nemyslíme might streem, ale zlatou střední cestu, zdravý selský rozum.

„Věříme, v moudrost našich dětí“

Naším cílem, je nabídnout Vašemu dítěti, prostředí, ve kterém může být samo sebou. Má své práva a povinnosti, které jsou přizpůsobené jeho dovednostem, znalostem, věku a nastavení. ( Což je překlad – „Respektuj a buď respektován“). Nabízíme prostředí, přirozené. Přirozené je se smát, běhat, vískat, někdy se třeba i přetahovat ( dominance ve skupině a agresivita jsou dvě naprosto různé věci), vyjadřovat své emoce ať již kresbou, pohybem, hudbou, pláčem, gesty, kooperovat a tvořit společnost. Být člověkem v „přirozenu“. Proces socializace je celoživotní cestou. Je to cesta a ne programování. Společnost má svá pravidla, říká se jim morálka. Morální hodnoty a zodpovědnost za své chování, dobrá komunikace a podpoření zdravého sebevědomí. Nechme děti, aby byly sami sebou. Buďme průvodci… Těmi, kteří nabízí možnosti, korigují, ochraňují, pečující, ale neusurpují a nelámají.

Chcete se o mně dozvědět víc?

V osobním životě, jsem maminkou pětiletého chlapečka. Je to živé a zdravé dítě. A jsme za to nesmírně rádi. První dítko, bylo náš Lupínek, které je díky Vám také živé, zdravé a vzkvétající dítě. Svůj volný čas trávíme hodně v přírodě, rádi spíme pod širákem, drnkáme na kytary a zpíváme písničky. Rádi se smějeme s partou podobně nastavených kamarádů.

  • Nejoblíbenější barva: zimostrázově modrá, mořská modř
  • Nejmilejší květina: tulipán, šeřík a vlčí mák
  • Oblíbené roční období: Babí léto
  • Oblíbené jídlo: mexická toustáda s krevetami
  • Kdybych byla vodou : horská bystřina a proč: je rychlá, svěží, čistá a poté se mění v říčku, potok.. mění se a nabízí opět nové