Nejčastěji kladené otázky

a odpovědi na ně.

Je adaptační režim zpoplatněný?

Za adaptační režim vybíráme nevratnou zálohu ve výši poloviny ceny měsíční plánované docházky. 

Mohu být se svým dítětem v průběhu adaptace?

Není to vhodné. Během vaši přítomnosti prakticky vzato žádný adaptační režim neprobíhá. Za vaší přítomnosti je děťátko pouze na návštěvě. Pro ostatní děti často velmi těžké pochopit, proč má ve školce nový kamarád rodiče a ony mít nemohou. 

Děťátko adaptuje těžce, je to v pořádku?

Každé dítě má adaptační proces jinak dlouhý a jinak intenzivní. Někdo pláče, někdo se vzteká, jiný kope, další odmítá přiblížit se kolektivu. Někdo si najde svoji tetu a té se nehne z klína. Jeden pláče týden, jiný čtrnáct dní. Jsou děti, které z počátku nepláčí vůbec a po 14 dnech docházky jim to dojde 🙂 Vše je v pořádku. Každé dítko je osobnost.
Musí přijmout tíhu skutečnosti, že je bez rodiče. Vzít v potaz návyk, že rodič vždy přijde. Nakoukat si vše nové. Najít v kolektivu někoho, kdo mu bude příjemý. Pro děti je to ohromně náročné období. Vy, jako rodiče, jim nejvíce pomůžete tím, že budete pevní a klidní. Plačící děťáko nám přivedete každé ráno, dáte mu pusu a odejdete, jak bylo domluveno. My vám ho opečujeme, nemusíte mít strach. Hlavně žádné slzy ve dveřích. Zkuste si představit, že Vás  ten, komu  na světě nejvíc věříte, předává se slzami v očích do neznámého prostředí. Vaše ratolest si musí být jistá, že je vše jak má být a není čeho se bát. Přesně to musí cítit primárně z Vás. Věřte, že my uděláme co je v našich silách pro to, aby se do kolektivu kamarádů co nejdříve těšila. 

Kdy je třeba donést vyplněné dokumenty k zápisu a kde je najdu?

Veškeré dokumenty je třeba mít s sebou nejpozději v den zahájení adaptace. Najdete je přehledně seřazené zde:https://centrumlupinek.cz/pro-rodice/dokumenty/. Naprosto stěžejní dokumenty, bez kterých dítko nemůžeme přijmout, je smlouva a lékařské potvrzení.

Co má mít dítko s sebou?

Oblečení na převleční, oblečení na ven (nepromokavé oblečení, holiny, čepici, rukavice, nebo naopak brýle a kšiltovku). Bačkory. Pyžamo, pokud se chystá spinkat. Dvě fotografie menší velikosti na označení skříňky. Pokud dítě užívá plenky, tak zásobu plenek, vlhčené ubrousky. Pokud se dítko občas počůrá, poprosíme Vás o přebalovací podložky. Dudlík tomu, kdo bez něj nedá ani ránu. A pak už jen nějakého plyšového parťáka, který adaptaci usnadní, a dobrou náladu.

Když je mé dítě nemocné, mohu požadovat refundaci platby?

Bohužel, možné to není. Platíte nejen za pobyt, ale současně i za to, že vašemu děťátku stále držíme v dětské skupině místo. V případě permanentek - tedy dílčích docházek - máte možnost využít náhrad. Jiný případ dlouhodobá nemoc, zranění či jiný podobný zásah do rodiny. S našimi rodiči stavíme na přátelském vztahu a vzájemné důvěře. A tak, stane-li se něco neočekávatelného, ozvěte se. Řešení společně určitě najdeme.

Platba školkovného a stravného.

Prosíme, využívejte k platbě spojené s docházkou v dětské skupině QR kódy, které najdete v námi generovaných platebních podkladech. Pokud nemáte zkušenost s QR kódy, plně nám postačí, když do poznámky v platbě uvedete jméno vašeho dítka. Velmi nám to pomůže s párováním plateb v účetnictví. Ačkoliv se intenzivně snažíme, abyste každý měsíc měli ve své e-mailové schránce podklady k platbě, může zaúřadovat šotek. Nenechte se prosím rozhodit - každý měsíc platíte částku, která je uvedena ve smlouvě spolu s číslem účtu. Při zadávání platby se držte zvyklostí, do poznámky zadejte jméno vašeho dítka a my platbu spárujeme.

 

 

 

 

Když mé dítě nechodí do školičky, mám nárok na vratku zaplaceného stravného?

Bohužel, náklady na stravu jsou nedílnou součástí měsíční platby. V částce je zohledněno nejen samotné jídlo, ale také personál který ho vydává, připravuje, nakupuje. Personál, který se věnuje kontrole spotřebního koše.